ico

Hakkımızda

Bulunduğunuz sayfa: Home » Hakkımızda

BİR TOHUMLA BAŞLADI HER ŞEY…

Her birimiz, içimizde dev ormanlar oluşturabilme potansiyelini taşıyan küçük tohumlarız.

Sadece çatlama cesareti gösterdiğimizde filizlenip bir ağaca dönüşebilir ve en sonunda da verdiğimiz meyvelerin rengarenk tohumlarını saçtığımız bir yolculuğa çıkabiliriz.

Hayat yolculuğunda içinde ağaca dönüşme  potansiyelini barındıranlar ama asla çatlama cesareti gösteremeyip filizlenemeyenlere, yeşerip  fidan olamayıp kuruyanlara, ağaca dönüşüp meyve veremeyenlere de rastlamışızdır.

Bir şeylere sahip olmakla değil, deneyimlerimizin analizini yapabilecek seviyeye ulaşabilmekle; ana rahminden çıkmakla değil, kimlik bilincine varmakla var oluş gerçeğine uyanabileceğimizi anladığımızda, insan olmaya başlayacağız.

İnsana değer vermek, özen göstermek, onunla ilgilenmek, onun kıymetini bilmek dünyaya katkıda bulunmak gibi erdemli bir hayata talip olma bilgisi ve bilinci ile çıktığımız bu yolda asıl amacımız “insan”  olmaktır.

Filizlenen Hayatlar’daki yolculuğumuzun amacı; potansiyelimizdeki tohumların meyveye, oradan da tekrar tohuma dönüşebilmesine katkı sağlamaktır.

Kendini eğitmeyi önemseyenler ve öğrenmeyi yaşama biçimi olarak görenler, başkalarından çok kendi içlerine ayna tutabilen, hayata zihni dolu olarak bakabilen ve bir değer olduğunu fark edebilenlerdir.

Gelin siz de bu farkı bizimle yaşayın.

 

                                                    

Yorumları Göster