ico

Blog

Bulunduğunuz sayfa: Home » Blog

18 Mart Kişisel Gelişim Zirvesi

Keçiören İlçe Milli Eğitim "Eğitimde Etkili İletişim ve Beden Dili" Semineri

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Filizlenen Hayatlar Eğitim ve Danışmanlık Merkezimiz işbirliğince; okul idareci ve öğretmenlerimize “Eğitimde Etkili İletişim ve Beden Dili“, “Kendini Keşfet, Hayatını Yönet“ konulu seminer düzenledik.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, şube müdürlerimiz ve katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Çankaya Yıldız Sınav Koleji Semineri

Anne-Baba Okulu

“Anne – Baba olmak zor değildir. Anne- Babalık yapmak zordur.”

Çocuğum hiperaktifmiş, ne yapmalıyım?

Zeki ama dikkat eksikliği var dediler, çıkmazdayım.

Çocuğu bilgisayar başından kaldıramıyoruz, dayak mı atayım?

Ergenlik dönemi bitecek mi, buna inanmalı mıyım?

Bunun gibi birçok durum günümüz anne babalarının ortak sorunu. Birçok soruna çözüm bulacağınız “Anne – Baba Okulu” eğitimlerimizle;

(daha&helliip;)

Zafer Kiraz ile Diksiyon & Beden Dili Eğitimi

Başta “En İyi Erkek Haber Spikeri”, “En İyi Haber Programcısı,” Türkçeyi En İyi Kullanan Yayıncı”, ödüllerine sahip ve “Türk Dil Kurumu Büyük Ödülü” ne layık görülen ZAFER KİRAZ ile Diksiyon ve Beden Dili Eğitimimiz başlıyor.

Görsel Okuryazarlık Atölyemiz

Hepimizin en büyük çabası çocuklarımız için iyi şeyler yapmak. Bazen iyi yapmaya çalıştığımız şeyleri yanlış yöntemlerle yaptığımızda farkında olmadan çocuğumuzun dünyasında düzelmesi zaman alan hasarlar bırakıyoruz..

Cumartesi günü çocuklar için “Görsel Okuryazarlık Atölyemiz” başlıyor bilenler vardır. Çocuklarınızla çıkın gelin
Niye mi?

(daha&helliip;)

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Beyin,İletişim ve Türkçeyi Etkili Kullanma Semineri

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi ile Filizlenen Hayatlar olarak Elmadağ’da bulunan tüm okul idareci ve öğretmenlere Kurucumuz Psikolog Filiz Cansever ve eğitmenimiz TRT Ana Haber Spikeri Zafer Kiraz tarafından “Beyin,İletişim ve Türkçeyi Etkili Kullanma” semineri verildi.

Seminer,Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç,Elmadağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun Karakuş ile birlikte 400 eğitimcinin katılımıyla 30.06.2016 Çarşamba günü Elmadağ Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. (daha&helliip;)

Pursaklar İlçe Müftülüğü Hikmete Davette Etkili İletişim Konferansı

Filizlenen Hayatlar tarafından Pursaklar İlçe Müftülüğü görevlileri için düzenlenen Hikmete Davette Etkili İletişim Konferansı eğitmenimiz ve TRT Ana Haber Spikeri Zafer Kiraz tarafından verildi.

İki saat süren seminerde Zafer KİRAZ “ Konuştuğumuz dilin zenginliklerin farkında olma,etkili iletişim, bilginin değeri, farklı olma bilinci, sürekli kendimizi yenilemenin önemi, samimi olmanın kıymeti, nezaket ve protokol kurallarının anlam ve önemi, mimik, jest ve beden dilinin dinleyicide oluşturduğu etki, insanları etkilemede takip edilmesi gereken teknikler, yöntemler, algı yönetimi, seyretmede seçicilik, iletişimde renklerin anlamı gibi konularda bilgi ve tecrübelerini örneklerle anlattı. (daha&helliip;)

YARANI SAR!!!

YARANI SAR!!
“Zırhımı kuşanmadan insan içine çıkamıyorum” dedi.
“İnsan insanı yaralarından tanır” dedim.
“Yaranı göster ki kim olduğun bilinsin”…

Hayatta her şey her zaman yolunda gitmez. Hayatımızın akışını tepetaklak edecek olaylarla karşılaşarak sarsıldığımız zamanlar olur.
Ve bu zamanlarda bir davranış şekli belirler reflekslerimizi de bu kalıp etrafında döndürürüz çoğu zaman.. Dinlediğim bir çok öyküde hep “güçlü olma” kalıplarıyla donatılmış yaşamlar var..

Nedir seni bu kadar “güçlü” olmak pahasına hayatını bir cenderenin içine atarak yaşamaya, hırslarına tamah etmeye zorlayan şey?..

(daha&helliip;)