Keçiören İlçe Milli Eğitim "Eğitimde Etkili İletişim ve Beden Dili" Semineri

Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Filizlenen Hayatlar Eğitim ve Danışmanlık Merkezimiz işbirliğince; okul idareci ve öğretmenlerimize “Eğitimde Etkili İletişim ve Beden Dili“, “Kendini Keşfet, Hayatını Yönet“ konulu seminer düzenledik.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, şube müdürlerimiz ve katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Beyin,İletişim ve Türkçeyi Etkili Kullanma Semineri

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi ile Filizlenen Hayatlar olarak Elmadağ’da bulunan tüm okul idareci ve öğretmenlere Kurucumuz Psikolog Filiz Cansever ve eğitmenimiz TRT Ana Haber Spikeri Zafer Kiraz tarafından “Beyin,İletişim ve Türkçeyi Etkili Kullanma” semineri verildi.

Seminer,Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç,Elmadağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun Karakuş ile birlikte 400 eğitimcinin katılımıyla 30.06.2016 Çarşamba günü Elmadağ Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. (daha&helliip;)

Pursaklar İlçe Müftülüğü Hikmete Davette Etkili İletişim Konferansı

Filizlenen Hayatlar tarafından Pursaklar İlçe Müftülüğü görevlileri için düzenlenen Hikmete Davette Etkili İletişim Konferansı eğitmenimiz ve TRT Ana Haber Spikeri Zafer Kiraz tarafından verildi.

İki saat süren seminerde Zafer KİRAZ “ Konuştuğumuz dilin zenginliklerin farkında olma,etkili iletişim, bilginin değeri, farklı olma bilinci, sürekli kendimizi yenilemenin önemi, samimi olmanın kıymeti, nezaket ve protokol kurallarının anlam ve önemi, mimik, jest ve beden dilinin dinleyicide oluşturduğu etki, insanları etkilemede takip edilmesi gereken teknikler, yöntemler, algı yönetimi, seyretmede seçicilik, iletişimde renklerin anlamı gibi konularda bilgi ve tecrübelerini örneklerle anlattı. (daha&helliip;)

ÖZDER Akademi Gala Programı

Özel Öğretim Derneğimiz tarafından, okullarımızda çalışan öğretmen kalitesini arttırmak ve nitelikli insan kaynağı oluşturmak amacıyla kurulmuş olan ÖZDER AKADEMİ tanıtım galası Filizlenen Hayatlar Organizatörlüğünde 26.03.2016 Cumartesi günü İlci Residance Otel’de yapılacaktır.

Programımıza katılan öğretmen adayları aldıkları sertifikalarla ÖZDER üyesi özel okullarda staj ve öğretmenlik yapma önceliği kazanacaklardır. (daha&helliip;)

Sınav Kaygısı ve Motivasyon

Motivasyon eğitimi ile öğrencilerin kendi potansiyellerinin farkına varmaları, olumsuz duygularla baş edebilmek ve olumlu bakış açısı geliştirebilmek için yöntem destekleri verilmesi amaçlanmıştır.

Kaygı ve strese dair bilinmeyenler, yanlış bilinenler ile ilgili bilgilendirmelerin yanı sıra nasıl baş edileceğine dair teknikler verilecektir. (daha&helliip;)

Profesyonel İletişim ve Etkili Beden Dili

“İletişimin anlamı senin ne anlattığın değil, karşındakinin ne anladığıdır.”

İletişim! Profesyonel yaşantımızda da özel hayatımızda da olumlu ya da olumsuz olarak en fazla kullandığımız kelimelerden bir tanesi. Bu eğitim programı kendimizi doğru anlatabilmemizi ve karşımızdakileri doğru anlayabilmemizi sağlamaya yönelik profesyonel iletişim becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir.

Başta “En İyi Erkek Haber Spikeri”, “En İyi Haber Programcısı,” Türkçeyi En İyi Kullanan Yayıncı”, ödüllerine sahip ve “Türk Dil Kurumu Büyük Ödülü” ne layık görülen ZAFER KİRAZ ile İletişim ve Etkili Beden Dili Eğitimimiz başlıyor.

Etkili İletişim Kurmak ve İletişim Becerilerini Geliştirmek İçin  (daha&helliip;)

Takım Çalışması ve Ekip Ruhu Eğitimi

“ Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için…”

Etkili takımlar nasıl oluşturulurlar? Yüksek performanslı takımlar nasıl yaratılırlar? Kurumunuzdaki takım oyuncuları ve takım liderlerinin gerekli bilgi ve becerileri uygulamalı, paylaşımın yüksek olduğu, eğlenceli bir çalışma ile edinmesini ister misiniz? Eğitim sonrasına etki edecek yüksek motivasyonu yaşamaya hazırsanız…

(daha&helliip;)

Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmen Eğitimi Programı - Bilim Atöylesi Eğitmenliği Programı

Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmen Eğitimi Programı ve Bilim Atöylesi Eğitmenliği Programı ile öğretmenlerin farkındalık yaratan birçok etkinlikle verimli eğitim gerçekleştirmelerine, öğrencilerin etkin öğrenme ile kalıcı başarıya ulaşmaları hedeflenmiştir.

M.E.B müfredatına da girmiş olan Zeka Oyunları dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük bir önem arz etmektedir. (daha&helliip;)